1xbet bonus 100%

Kiedy postawić zakład bukmacherski?

kiedy postawic zaklad

Istnieje wiele zróżnicowanych strategii grania w zakłady bukmacherskie i ilość szkół oraz poradników jest zapewne nie mniejsza, niż w przypadku pokera. Sama teoria i znajomość zasad gier oraz prawdopodobieństwa, na pewno pomaga w prawidłowym wykorzystywaniu systemu i wybieraniu idealnego momentu na skorzystanie z kursu, gdy jego wysokość jest optymalna.

Oczywiście ostatecznie trzeba prawidłowo wytypować zwycięzców na kuponie, aby cieszyć się skumulowanym kursem przemnożonym przez wpłaconą stawkę, ale znajomość pewnych reguł i systemów gry pomaga zoptymalizować własne wyniki przy chociaż marginalnym zmniejszeniu ryzyka. Jednym z oczywistych sposobów na ogranie bukmachera jest stosowanie systemów, ale tutaj potrzeba doświadczenia, umiejętności kalkulacji i wielu prób w dojściu do idealnego rozwiązania. Osoby grające impulsywnie i emocjonalnie, stawiające zwykłe zakłady bukmacherskie, rzadko sięgają po grę systemem, co jednak nie oznacza, że nie mogą dobrze wyjść na zakładzie.

Czynniki wpływające na zmianę kursu

Przez wiele lat zakłady bukmacherskie zmieniały kurs na konkretne wydarzenie maksymalnie trzy lub czterokrotnie w ciągu dnia, a jeszcze na kwadrans przed rozpoczęciem wydarzenia nie można już było wprowadzić na niego żadnych pieniędzy. Dzisiaj, za sprawą Internetu, stawki zmieniają się w czasie rzeczywistym, a większość firm oferuje już live 1xbetting, czyli obstawianie na żywo, w toczącym się właśnie na oczach wszystkich wydarzeniu. Można więc włączyć się do gry nawet na kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, korzystając przy tym z zupełnie innych zakładów i kursów, aniżeli te proponowane przed spotkaniem.

Nie licząc jednak zakładów na żywo, w których bukmacher reaguje w czasie rzeczywistym na sytuację sportową, mnóstwo jest innych obiektywnych czynników, które wraz z upływającym czasem kształtują wysokość poszczególnych kursów:

• zainteresowanie typerów – im więcej osób chce obstawić konkretny wynik wydarzenia, tym większa szansa, że bukmacher ustawi kurs przeciwko tej tendencji
• oficjalne informacje z kanałów sportowych – komunikaty o kontuzjach, zmianach itp.
• działania konkurencji – zakłady bukmacherskie dokładnie analizują kursy i wydarzenia proponowane u innych bukmacherów i w razie konieczności dopasowują własne parametry oferty
• przecieki i informacje poufne lub plotki medialne na temat stanu zdrowia, przygotowań, strategii obieranych przez uczestników nadchodzącego wydarzenia
• czas pozostały do wydarzenia – im bliżej, tym bardziej prawdopodobne jest stopniowe obniżanie wszystkich stawek.

Drobne haczyki, na które warto zwrócić uwagę

W związku z ostatnim podpunktem, warto rozważać wcześniejsze obstawianie zwycięzców. O ile przykładowo w piłce nożnej wytypowanie zwycięzcy meczu ligowego dwóch klubów z miesięcznym wyprzedzeniem jest wróżeniem z fusów, o tyle już postawienie swojego typu na zwycięzcę walki bokserskiej nawet w dniu jej ogłoszenia – a na miesiące przed samą galą – może zaowocować bardzo konkretnym kursem.
Z całą pewnością nie warto obstawiać pod wpływem emocji albo ulegając trendom. W sporcie, zwłaszcza w mediach i komentarzach fanów, naturalnie przychodzi wskazywanie faworyta każdej potyczki, ale przy zakładach bukmacherskich warto przede wszystkim analizować aktualną dyspozycję, najnowsze wyniki i dane statystyczne. czytaj więcej tutaj

Warto jednak przy tak szybkim obstawianiu pamiętać o różnych regulacjach, jakie obowiązują na poszczególnych portalach bukmacherskich. W przypadku wniesienia zakładu na wydarzenie, które później nie dochodzi do skutku z powodu np. kontuzji zawodnika, nie wszystkie firmy są skłonne do tak liberalnego unieważniania kuponów i zwracania zdeponowanych środków.

Kiedy postawić zakład bukmacherski?
4 (80%) 1 vote